Rusztowanie aluminiowe

Rusztowania przejezdne aluminiowe

Rusztowania przejezdne aluminiowe są to wyjątkowo funkcjonalne, lekkie konstrukcje. Ich podstawową zaletą jest duża mobilność, umożliwiająca przemieszczanie rusztowania po jego zmontowaniu. Główna zaleta to prosty i szybki montaż. Ze względu na ich zredukowany ciężar oraz możliwość przemieszczania, najczęściej wykorzystuje się je wewnątrz budynków. Kompaktowe rozwiązania, możliwe do zmontowania i rozmontowania przez jedną osobę bez użycia narzędzi. Poza funkcjonalnością i uniwersalnością zastosowania, odznaczają się dużą stabilnością, dzięki czemu zapewniają bezpieczną pracę użytkownikom.

Zakres naszych usług:

  • montaż demontaż rusztowań przejezdnych, przez osoby uprawnione wraz z transportem na miejsce inwestycji
  • transport rusztowań przejezdnych na miejsce inwestycji, montaż klienta we własnym zakresie
  • odbiór rusztowań przejezdnych własnym transportem z naszego magazynu
  • prowadzimy również sprzedaż rusztowań przejezdnych aluminiowych

Co wyróżnia nasze rusztowania przejezdne?

  • Kółka jezdne o średnicy 200mm wyposażone są w hamulec oraz regulację wysokości
  • Gładkie drewniane burty
  • Średnica rur pionowych, poziomych oraz wszystkich stężeń wynosi 50mm
  • Antypoślizgowe, profilowane szczeble
  • Szybki montaż dzięki zastosowaniu specjalnych połączeń zaciskowych
  • Profesjonalne spawanie elementów konstrukcji
  • Rusztowanie wyposażone jest w podpory boczne
  • Maksymalne obciążenie na podest wynosi 250 kg, a dla całego rusztowania 750 kg

W swojej ofercie posiadamy dwa wymiary rusztowań przejezdnych aluminiowych:

Rusztowanie przejezdne 0,75m/ 2,45m

  • wysokość maksymalna robocza 10,2m
  • przystosowane do stosowania w małych i wąskich przestrzeniach

Rusztowanie przejezdne 1,35m/2,45m

  • wysokość maksymalna robocza 14,2m
  • duża powierzchnia robocza zastosowany podwójny pomost roboczy

Galeria rusztowań przejezdnych aluminiowych

Rusztowanie przejazdowe Poznań – Czym charakteryzują się realizacje Bautec?

Wieloletnie doświadczenie Bautec w zakresie montażu i demontażu rusztowań potwierdzić mogą nie tylko setki udokumentowanych w galerii realizacji, ale też referencje naszych klientów. W kwestii takiej jak rusztowanie przejazdowe Poznań to jedno z wielu miast, w których oferujemy kompleksowe wsparcie naszych fachowców w zakresie montażu, demontażu, nadzoru i projektowania. Na tle konkurencji wyróżnia nas przede wszystkim indywidualne podejście do klienta, wysoki poziom profesjonalizmu oraz najwyższy standard realizacji. Świadczymy także usługi związane z doradztwem technicznym, projektowaniem oraz przygotowaniem niezbędnej dokumentacji odbioru.

Czytaj więcej

 

Rusztowanie przejazdowe cena – Ile kosztują usługi Bautec?

Podobnie jak w przypadku innych naszych usług w kwestii takiej jak rusztowanie przejazdowe cena ustalana jest indywidualnie w zależności od zakresu świadczonych usług. Wszystkie realizowane przez nas zlecenia rozpoczynane są od przeprowadzenia wizji lokalnej obiektu. W trakcie oględzin nasi specjaliści skupiać się będą na przeprowadzeniu niezbędnych pomiarów. Doradztwo techniczne jest nieodzownym elementem naszej pracy, w związku z czym nie trzeba się martwić brakiem wiedzy lub kwalifikacji. Rusztowania przejazdowe aluminiowe podobnie jak inne rodzaje instalacji elewacyjnych muszą być montowane i demontowane pod nadzorem wykwalifikowanych fachowców. Po ukończeniu montażu trzeba też sporządzić odpowiednie protokoły (np. badań siły kotwienia lub instalacji odgromowej). W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Informacje dotyczące wstępnej wyceny realizacji uzyskać można także przy pomocy dedykowanego formularza w zakładce kontaktowej na naszej stronie.

 

Rusztowanie przejazdowe aluminiowe – Wskazówki dotyczące użytkowania

Rusztowania przejazdowe aluminiowe wyróżniają się na tle innych systemów przede wszystkim pod kątem mobilności, którą zapewnia im zestaw kół wyposażonych w hamulec i opcję regulacji wysokości. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowania, trzeba zaznaczyć tu, iż maksymalne obciążenie całej wieży wynosi 750 kg, zaś w przypadku podestów jest to 200 kg/m2. Bardzo rozsądną praktyką w sytuacji znacznego obciążenia jest dodatkowe zakotwiczenie wieży do ściany.

Rusztowanie przejazdowe aluminiowe powinno bezwzględnie poruszać się tylko po płaskiej, poziomej i utwardzonej powierzchni. Szczególną uwagę zachować trzeba też w przypadku zewnętrznych wariantów instalacji, ponieważ można z nich korzystać jedynie w przypadku braku opadów atmosferycznych. Surowo zabrania się użytkowania wieży w trakcie burzy, deszczu, śnieżycy czy zawieruchy o sile wiatru przekraczającej 6 stopni w skali Beauforta (tj. 12 m/s). W trakcie użytkowania nie można zapominać też o odpowiedniej odzieży ochronnej (buty, kask, rękawice). Bardzo istotna jest także kwestia zabezpieczenia rusztowania przed dostępem ze strony nieupoważnionych osób (np. przechodniów na ulicy).

 

Rusztowanie przejazdowe montaż – Co warto wiedzieć?

Jeżeli chodzi o rusztowanie przejazdowe montaż i demontaż najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy świadomi są wszystkich obowiązujących w tym zakresie przepisów oraz norm. W praktyce jest to znacznie bardziej skomplikowane zadanie, niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Wieża wykonana jest oczywiście z prefabrykowanych elementów wyposażonych, które połączyć można ze sobą na wiele różnych sposobów. W praktyce nie można tu jednak popełnić nawet najdrobniejszego błędu, ponieważ może to grozić zawaleniem całej konstrukcji. Z tego właśnie powodu surowo zabrania się także wykorzystywania uszkodzonych lub zdeformowanych na skutek eksploatacji elementów. Bezpieczeństwo pracy oraz użytkowania wieży jest zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ prace na wysokościach są z reguły bardziej skomplikowane i mniej bezpieczne. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące możliwych konfiguracji montażu znaleźć można w dostępnej w języku polskim instrukcji użytkowania.

 

Rusztowanie przejazdowe aluminiowe – Jak przebiega przegląd instalacji?

Przegląd wież wchodzących w skład aluminiowego rusztowania przejazdowego powinien być zawsze przeprowadzany przed przystąpieniem do pracy. W trakcie takiego badania należy sprawdzić m.in.:

  • Czy wieża jest odpowiednia do zamierzonego zastosowania?
  • Czy otoczenie rusztowania pozwala na bezpieczne użytkowanie?
  • Czy podłoże jest poziomie, suche i wystarczająco nośne?
  • Czy obecne czynniki środowiskowe (np. otwierane automatycznie drzwi, pojazdy, przechodnie, linie elektryczne itp.) mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji w trakcie użytkowania?
  • Czy wieża została poddana corocznej kontroli przez uprawnioną osobę?
  • Czy dostępna w okolicy przestrzeń pozwala na bezpieczny demontaż rusztowania?

Ponowne użytkowanie aluminiowego rusztowania przejazdowego powinno być także poprzedzone przeglądem, szczególnie w przypadku przerwy wynikającej z niesprzyjających warunków atmosferycznych (np. burze lub wichury).