Wynajem czy kupno rusztowania? Podpowiadamy

Wynajem czy kupno rusztowania? Podpowiadamy

Przy wznoszeniu inwestycji trzeba podjąć wiele, nawet najdrobniejszych decyzji. Jedną z poważniejszych jest wybór konstrukcji umożliwiającej pracę na wysokościach. Lepiej kupić czy wypożyczyć rusztowanie elewacyjne? Wynajem wydaje się bardzo korzystną opcją. Niemniej należy rozważyć wszystkie plusy oraz minusy. Podpowiadamy, na które rozwiązanie się zdecydować.

Zalety i wady kupna rusztowania elewacyjnego

Najistotniejszym atutem przemawiającym za nabycie na własność tego sprzętu jest uniezależnienie się od stron trzecich. Własnym dobytkiem można dysponować w dowolnym zakresie i przez cały czas. Jeśli więc prace budowlane czy remontowe przedłużają się ponad założenia, to nie trzeba renegocjować umowy z wypożyczalnią rusztowania. Do tego dochodzi swoboda użytkowania. Przeniesienie konstrukcji na teren innej budowy odbywa się bez poinformowania o tym firmy wynajmującej, albo wręcz proszenia ją o zgodę.

Na tym kończą się zalety. Należy bowiem pamiętać, że kupno zawsze będzie droższe od wypożyczenia. Na dodatek w okresie, gdy rusztowanie elewacyjne nie jest użytkowane, należy zadbać o jego odpowiednie magazynowanie. W przeciwnym wypadku szybko ulegnie niszczeniu.

Kto najwięcej skorzysta na kupnie rusztowania?

Z uwagi na duży koszt inicjalny oraz możliwość dowolnego dysponowania sprzętem, kupno poleca się przede wszystkim osobom prowadzącym własną firmę budowlaną lub planującym wznieść przynajmniej kilka obiektów w przyszłości. Właściciele domków jednorodzinnych decydują się na zakup rusztowania wyłącznie wtedy, gdy mają duży przydomowy warsztat bądź garaż.

Plusy i minusy wypożyczalni rusztowań

Niewątpliwą zaletą tej usługi jest przystępna – w porównaniu do zakupów – cena wypożyczenia. Mowa nawet o kilkukrotnie niższym koszcie. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego wypożyczalnia rusztowań cieszy się tak dużą popularnością. Poza tym po upłynięciu wyznaczonego terminu budowy lub remontu nie trzeba przejmować się magazynowaniem sprzętu. Wraca on prosto do właściciela, a osoba wynajmująca rusztowanie elewacyjne nie musi niczym więcej się przejmować.

Równie ważna jest kompetentna pomoc. Wynajem rusztowania od profesjonalistów wiąże się z uzyskaniem kompleksowej obsługi. Obejmuje ona doradztwo techniczne, pomiar przed rozpoczęciem inwestycji, a nawet montaż konstrukcji przez uprawnione do tego osoby. Możliwy jest także nadzór w trakcie stawiania, rozkładania i eksploatacji rusztowań.

Jedyną wadą jest konieczność oddania sprzętu w wyznaczonym terminie. Wypożyczalnia może jednak go przedłużyć. Trudno więc uznać to za naprawdę poważny minus.

Dla kogo wynajem rusztowania?

Dla wszystkich. Zalety przemawiają same za siebie. Skorzystają z nich zarówno klienci indywidualni, którzy potrzebują konstrukcji elewacyjnej na parę dni, jak i właściciele firm budowlanych. Najem długoterminowy jest bowiem bardzo opłacalny, ponieważ eliminuje koszty związane z przechowywaniem. Wynajem rusztowania polecamy więc każdemu, kto szykuje się do wznoszenia nowej inwestycji lub przeprowadzenia drobnych napraw.

Ile kosztuje wynajem rusztowania elewacyjnego?

To zależy od kilku czynników. Przy obliczaniu kosztów bierze się pod uwagę m.in. czas wypożyczenia (długoterminowy lub krótkoterminowy) i liczbę potrzebnych elementów (niewielkie konstrukcje są tańsze). Aby otrzymać konkretną wycenę, należy skontaktować się ze specjalistami. Dzięki dużemu doświadczeniu precyzyjnie oszacują, ile kosztuje wynajem rusztowania, a nawet doradzą najkorzystniejsze opcje.

Podsumowanie

Wiele przemawia za wypożyczeniem potrzebnego sprzętu. To nie tylko tańsze, ale przede wszystkim mniej kłopotliwe rozwiązanie. Gdy przestanie być potrzebna, konstrukcja trafia z powrotem do wypożyczalni. Inwestor nie musi więc martwić się jej przechowywaniem w odpowiednich warunkach.

Z uwagi na zalety wynajmu rusztowania elewacyjnego zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie. Z przyjemnością użyczymy elementy z asortymentu BAUTEC, przywieziemy je we wskazane miejsce, a po upłynięciu terminu (który można przedłużyć) zabierzemy z terenu budowy.