Wynajem rusztowania z montażem – czy to się opłaca?

Wynajem rusztowania z montażem – czy to się opłaca?

Większość prac remontowych i budowlanych pociąga za sobą konieczność wyposażenia lokalizacji w stabilne rusztowania. Konstrukcja tego typu umożliwia bezpieczne prowadzenie robót na wysokości i zapewnia swobodny dostęp do bryły budynku. Przedsiębiorstwa budowlane stają przed ważną decyzją organizacyjną – kupić czy wynająć? W dzisiejszym artykule skupimy się na ekonomicznych aspektach usług wynajmu rusztowania. Czy takie postępowanie wyczerpuje znamiona opłacalności? Czy usługi profesjonalnej wypożyczalni można polecić każdemu?

Rusztowanie, wynajem, cena – ile kosztuje wynajem rusztowania?

Pierwszym pytaniem, jakie pojawia się w umysłach właścicieli przedsiębiorstw, jest koszt wypożyczenia rusztowania. Z jakimi wydatkami należy się liczyć? Trudno tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ostateczny cennik kształtuje się na podstawie wielu indywidualnych czynników. Fachowe wypożyczalnie udzielają jasnych wskazówek finansowych, które przyczyniają się do obniżenia wydatków.

Jeśli interesuje Cię rusztowanie na wynajem, jego cena wynika z rodzaju konstrukcji, powierzchni użytkowej, poziomu trudności montażu, odległości transportu, specyficznych uwarunkowań lokalizacji, oraz długości najmu. Większość kalkulacji uwzględnia wycenę w przeliczeniu na 1 metr kwadratowy rusztowania za jeden dzień umowy najmu. W 2023 roku cena wypożyczenia 1 m2 oscyluje w granicach 0,50-1,50 PLN. Skontaktuj się z ekspertami BAUTEC i uzyskaj szczegółowy kosztorys zlecenia.

Koszt wypożyczenia rusztowania a korzyści dla użytkownika

Sama odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wynajem rusztowania, nie dostarcza pełnego obrazu sytuacji. Jaki jest sens wypożyczania konstrukcji, skoro można ją zakupić na własność? Istnieje wiele zalet wynajmu, które czynią z niego idealne rozwiązanie dla większości przedsiębiorców budowlanych. Oto najważniejsze z nich:

  • elastyczność w wyborze różnych typów rusztowań,
  • brak wysokich, jednorazowych kosztów,
  • brak wydatków na badania techniczne, konserwację i naprawy,
  • płatność wyłącznie za faktyczny okres wykorzystania,
  • wolność od uciążliwości związanych z magazynowaniem i transportem,
  • profesjonalny montaż przez ekspertów.

Cena usługi wynajmu rusztowania prezentuje się nad wyraz korzystnie w stosunku do ogromnego kosztu zakupu. Wypożyczenie konstrukcji z montażem daje pewność realizacji zgodnie z wymogami technicznymi. Możesz przy tym działać ad hoc i korzystać z obszernego asortymentu firmy świadczącej usługi wynajmu. Zyskujesz elastyczność na etapie selekcji, jaka byłaby nieosiągalna w przypadku inwestycji własnościowej. O ile najwięksi gracze na rynku budowlanym mogą myśleć o budowie własnego zaplecza rusztowań, o tyle dla wszystkich innych podmiotów takie rozwiązanie miałoby wątpliwe uzasadnienie ekonomiczne.

Czy warto skorzystać z usługi wynajmu rusztowania?

Po uwzględnieniu wielu kwestii z obszaru finansów, bezpieczeństwa i wygody, wynajem rusztowania okazuje się atrakcyjną ofertą dla niemal każdego przedsiębiorstwa z sektora remontowo-budowlanego. Koszt wypożyczenia stanowi jedynie niewielki ułamek kwoty, jaką należałoby uiścić w przypadku zakupu na własność.

Wynajem otwiera nowe możliwości podejmowania zleceń wysokościowych, jakie wcześniej byłyby niemożliwe do realizacji. Gromadzenie zaplecza sprzętowego generuje gigantyczne koszty w fazie zakupu, lecz również wymusza budowę własnej infrastruktury magazynowej. Co więcej, modułowe konstrukcje elewacyjne pociągają za sobą okresowe naprawy. Należy nieustannie monitorować stan technicznych elementów rusztowania celem wczesnego wykrycia potencjalnych awarii.

Tymczasem wypożyczenie rusztowania zwalnia inwestora z tych uciążliwych procedur. To firma świadcząca usługę przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane z utrzymaniem, transportem i montażem rusztowań.

Optymalizacja kosztów działalności stanowi najważniejszy warunek przetrwania i rozwoju na konkurencyjnym rynku. Postaw na solidne rusztowania z montażem od BAUTEC i ciesz się najwyższym poziomem komfortu i bezpieczeństwa.