Zsypy do gruzu

Zsypy do gruzu – wybór odpowiednich rozwiązań na placu budowy

Pozbycie się opadów z wyższych kondygnacji wymaga zastosowania odpowiednich konstrukcji. Najlepiej, jeśli umożliwiają szybką i bezpieczną pracę. Dlatego większość firm budowlanych wykorzystuje zsypy do gruzu. Nie wszystkie spełniają jednak wymagania. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze produktu? Dowiesz się tego z niniejszego poradnika.

Rozmiary zsypu budowlanego

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli wymiarów. Konstrukcja powinna pomieścić nie tylko piasek, żwir czy drobne odpady, ale też gruz. Ten ostatni występuje w bardzo różnych rozmiarach i nietypowych kształtach. Zsyp budowlany musi być przygotowany na sytuację, w której trzeba przetransportować duży odrzut.

Co to oznacza w praktyce? Na rynku można z powodzeniem znaleźć modele ze średnicą wlotu mieszczącą się w przedziale 150-300 mm. To w zupełności wystarczy do przeprowadzenia większości materiałów sypkich, a nawet niewielkich odpadów budowlanych. Znajdą wobec tego swoje zastosowanie przy remontach i standardowych inwestycjach.

Sytuacja zmienia się w przypadku większych realizacji. Wówczas można natknąć się na odrzuty niemal dwukrotnie przewyższające rozmiary tych, jakie tworzy się podczas renowacji. Trzeba więc sięgnąć po odpowiednio większe zsypy budowlane do gruzu. W naszej ofercie znajdują się modele mające aż 600 mm średnicy wlotu. Są doskonale dostosowane do cięższych prac.

Ogółem poleca się wybór produktów o dość znacznych wymiarach, jeśli planuje się przeprowadzać zarówno duże inwestycje, jak i niewielkie remonty. W obu przypadkach bowiem 600-milimetrowy zsyp sprawdzi się równie dobrze. Tym bardziej że ograniczenia przestrzenne są niezmiernie rzadkie na placach budowy.

Trwałość konstrukcji nośnej zsypu

W parze z dużą średnicą musi iść odpowiednia wytrzymałość. W przeciwnym razie gruz mógłby uszkodzić konstrukcję, a w konsekwencji stworzyć zagrożenie. Dlatego warto przyjrzeć się temu, z czego zbudowany jest zsyp.

Proponowany przez nas produkt powstaje przy użyciu kwadratowych profili stalowych. Zapewniają one wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. A to właśnie z nimi najczęściej mają do czynienia. Pracownicy powinni mieć z kolei swobodę w przerzucaniu odpadów, co znacząco przyspiesza wznoszenie inwestycji. Poza tym o odrzuty po prostu nie trzeba dbać. Wrzucony do zsypu budowlanego gruz nie może więc naruszać jego struktury. Stal świetnie poradzi sobie z tym problemem.

Oprócz tego należy zaznaczyć, że wysokogatunkowe profile są niewrażliwe na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg czy silne promieniowanie UV. Z powodzeniem można je zastosować w warunkach zewnętrznych. Zachowają swoje zalety przez wiele lat nawet przy wystawieniu na niekorzystną pogodę.

Za ogólną trwałość odpowiadają jeszcze spawy i dodatkowe wzmocnienia w miejscach narażonych na największe obciążenia. W ten sposób zsypy na gruz zyskują dodatkową ochronę przed niszczeniem wskutek standardowej eksploatacji.

Regulacja i akcesoria dla zsypu

Dobrze, jeśli istnieje możliwość dostosowania produktu do własnych potrzeb. Dzięki temu zwiększa się obszar jego zastosowania. Dlatego zadbaliśmy o to, aby konstrukcja do zrzutu gruzu z wysokości była regulowana. W efekcie nadaje się ona do wykorzystania w otworach ściennych lub okiennych, które mają grubość od 20 do 80 cm. Ustawianie odbywa się co 15 cm.

Ponadto system został wyposażony w specjalne gniazda montażowe. Można na nich umocować wciągarkę ręczną o długości 10 m. Jest ona również dostępna w naszej ofercie. To urządzenie mechaniczne, które służy do podnoszenia oraz opuszczania pojemników na gruz wzdłuż zsypu budowlanego. To bardzo przydaje się w niektórych sytuacjach, np. konieczności zniesienia odpadów o bardzo niestandardowych wymiarach. Dobrze więc mieć wciągarkę jako plan zapasowy, który pozwoli utrzymać ciągłość pracy bez konieczności nagłego poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Sposób montażu zsypu na gruz

Wreszcie należy przyjrzeć się kwestii złożenia konstrukcji. Oczywiście montaż powinien być jak najprostszy. To odpowiada nie tylko za prędkość składania, ale też bezpieczeństwo finalnego produktu. Im prostsza budowa, tym mniejsze ryzyko popełnienia błędu.

Mieliśmy to wszystko na uwadze podczas wyboru zsypów na gruz, które trafiły ostatecznie do naszego asortymentu. Połączenie ze sobą poszczególnych elementów nie sprawia problemu nawet początkującym, a możliwość regulacji ułatwia dostosowanie ich do danego miejsca.

Oczywiście zawsze warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Wraz z ofertą wynajmu świadczymy usługi montażowe struktur budowlanych. Po dostarczeniu części we wskazane miejsce nasi fachowcy mogą szybko wznieść konstrukcję w taki sposób, aby spełniała wszelkie standardy bezpieczeństwa oraz zapewniała płynną pracę.

Cena zsypu budowlanego na gruz

Najlepsze rozwiązania wcale nie muszą być najdroższe. Można o tym się przekonać podczas przeglądania naszej oferty zsypu budowlanego na gruz, do czego serdecznie zachęcamy. Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać konkurencyjność również w tym zakresie.